Cildin Dört Büyük Düşmanı

Cildin Dört Büyük Düşmanı

Korumasız Güneşe Çıkmak
Bronz bir tene sahip olmak her bayanın isteğidir bronz tenin cazibesinden uzak durmak zor olsa gerek, fakat şu hassasiyeti de unutmamak lazzım yaşlanma etkileri  arasında %90’ının güneşin zararlı  ışınlarına ait olduğunu kesinleşmiş bir sonuçtur.
Güneşe karşı korumasız kalıp  protein sentezi durur ve cildinizde  genç yaşta yaşlanma belirtileri görülmeye başlar kanser riskide bunun yanında risk olmuş olur. Bir yandan da protein sentezinin durmasının en önemli  sebebi güneş ışınları değil. Petrokimya malzemeleri gibi, sigara, bazı gıdalar ve ilaçlar da bunun nedenlerindendir. En büyük tehlikenin güneşin zararlı ışınları olduğunu unutmayalım.Ancak yine de en büyük tetikleyicinin güneş ışınları olduğunu unutma.

Stres
İnsan hayatında kaçamadağı tek sorun olmazsa olmaz bir problem stres artık günümüzde çok ufak yaşlarda bile görülmeye başladı malesef ki buna önlem alamamaktayız. Hayatlardaki sorunların nedeni  fiziksel gibi görünsede  temelinde kesinlikle bir ruhsal bunalım vardır. Stres istenilen bazı durumlar istenildiği gitmediği zaman kişinin bunu kendinde yaptığı takıntı haline gelmektedir. Stresi yenmekte sadece kişinin kendi elinde. Sürekli sıkıntı anlatan kişilerden de uzak durmak gerekir farkında olmadan bu sorunlar sizlerinde bilinç altında kalıp sizin bunalıma girmenize sebep olmaktadır. Sıkıntılı ortamlardan kişilerden uzak durun ve kendinize hobiler edinin.

Cilt Bakımı, Duru Cilt

Makyajlı Uyumak
Bizler farkında olmadan gün içerisinde cildimiz kir, to, kötü hava vs bu gibi olumsuzluklara maruz kalmakta birde buna mkayaj eklenip o şekilde cildin nefes alacağı vakit uyku vatktinde birde ciltte yoğun bir tabaka şeklinde makyaj da kalıyorsa ozaman kötü bir durumdur.  Ciltler gece nefes almak ister bizler makyaj ile bu durumu geceye de yansıtırsak ciltte erken yaşlanmalar görülebilmekteir.

Yanlış Beslenme Ve Sigara
Hücrelerin kendini yenilemesi ve kan dolaşımının düzenli  ilerlemesi  için vücudun mineral ve vitaminlere düzenli bir şekilde ihtiyacı vardır. Sebze ve meyve yi bolca tüketmek gerekmektedir. Yapılan araştırmalarda tuvalet alışkanlığında zorluk çeken bayanların cildi sussuz ve kuru olduğu belirlenmiştir.Bol meyve tüketmeli ve bolca su tüketmelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri