Cilt Lekelerini Makyajla Nasıl Kamufle Edebiliriz?

Cilt Lekelerini Makyajla Nasıl Kamufle Edebiliriz?

Eğer cildinizde lekeler varsa güneş lekesi, ben, sizi rahatsız eden herhangi bir leke veya kusur olduğunu düşünüyorsanız bunu fondötenle kapatmaya çalışmayın. Çok ince bir fondöten kullanıyor olsanız bile o ince fondöteni ilk önce yüzünüze uygulayın. Ardından sizi rahatsız eden lekeleri saptayın. Bu lekelerin üzerine sadece göz altına kullandığınız bir kapatıcıyı veya ayrıca kullandığınız kapatıcıyla fırça yardımıyla sadece lokal olarak lekelerin üzerine tek tek dokundurursanız hem cildin genel ince makyajını bozmamış hem de lekelerinizi kapatmış olursunuz. Ama diğer türlü direkt fondötenle kapatmaya çalışırsanız eşit ayarda her yeri kalınlaştıracağınız için çok iyi olmayan bir sonuç elde etmiş olacaksınız. Onun için sadece lokal olarak lekeleri kapatıp geri kalan yerlere daha ince ürünler uygulayabilirsiniz. Lekeler bu şekilde rahatlıkla kapanır.

Cilt Lekelerini Makyajla Nasıl Kamufle Edebiliriz (2)

Vücut Makyajı

Vücut makyajı genelde bayanların özel bir geceye katılacağı zaman tercih ediliyor. Dekolte bir kıyafet giydikleri zaman uygulanabilir.

Bacaklar için genelde piyasada satılan bacak spreyi fondötenler vardır. Onlar daha kalıcı oluyor ve bulaşmıyor. Bacaklar için böyle bir ürün tercih edebilirsiniz. Eğer vücudunuzda çok fazla bir sorun yoksa içersinde minik ışıltılar olan vücut kremlerinden kullanabilirsiniz. Ama bacaklarınızda veya dekoltenizde görünmesini istemediğiniz durum varsa, herhangi bir kapatma endişeniz varsa bunu da vücuda uygun satılan sprey veya daha çeşitli ürünlerle yapabilirsiniz.

Cilt Lekelerini Makyajla Nasıl Kamufle Edebiliriz

Bu ürünleri uygularken dikkat etmeniz gerekiyor. Komple büyük bir alanı değil de küçük alan alan uygularsanız daha homojen bir yayılım sağlamış olursunuz. Bölüm bölüm örneğin elinizden direseğinize kadar, sonrasında dirseğinizden omzunuza kadar uygularsanız dalgalı bir görüntü oluşturmamış olursunuz. Çünkü onlar çok çabuk kuruyor. Dalga dalga görüntü oluşturmamak için alan alan sürmeyi tercih etmelisiniz.

Bu şekilde uygularsanız daha rahat sonuç alacaksınız ve çok da fazla kendi pudranızı, kendi fondöteninizi vücudunuza sürmeye kalmayın. Çünkü bir şekilde kıyafetinize bulaşacak ve dolayısıyla daha da kötü bir görüntü elde etmiş olacaksınız. Bir yeri kurtarayım derken diğer yeri batırmış olacaksınız. Çok ihtiyacınız varsa böyle ürünleri kullanın. Yoksa sadece vücut losyonu, ışıltılı losyonlarla da bunu çok rahat hallediyor olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri