Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri: İlk yöntem karbonat ve limon ikilisi. Bunun için ihtiyacınız olan yarım bir limon, bir tatlı kaşığı karbonat, karbonat ve limonu karıştırmak için kullanacağınız bir çay tabağı ve tabii ki diş fırçanız. Bir tatlı kaşığı karbonatı çay tabağınıza koyuyorsunuz. Üzerine yarım limonu sıkıp bir çay kaşığı yardımıyla iyice karıştırıyoruz. Bu karışıma daha sonra diş fırçamızı daldırıp, hiçbir şekilde diş etlerimize değdirmeden dişlerimizi fırçalıyoruz.

Diş Beyazlatma Yöntemleri (2)

Çünkü diş etlerimiz çok hassas olduğundan ve karbonatla limon birleşince çok etkili bir bileşene dönüşüp diş etlerimizi kanatabilir. Fırçaladıktan sonra mutlaka bir diş macunuyla tekrar fırçalamak gerekiyor. Çünkü limonda içerisinde doğal bir şeker barındırdığı için dişlerimizi çürütebilir. Bu yüzden karbonat ve limonla fırçaladıktan sonra bir kerede diş macunuyla fırçalıyoruz. Fakat başta da belirttiğim gibi ikisi birleşince çok kuvvetli bir bileşen oluyor. Dolayısıyla bunu yalnızca haftada bir kez yapmanız gerekiyor. Her gün kesinlikle yapmamalısınız. Eğer yaparsanız diş minenize zarar verirsiniz.

Diş Beyazlatma Yöntemleri (3)

Diğer popüler yöntemlerden bir tanesi de muz kabuğu. Muzunuzu yedikten sonra kabuğunu atmayıp dişinize göre küçük bir parça keserek muzun kabuğunun iç kısmıyla ovuşturuyorsunuz. Araştırmalarım sonucunda gördüm ki muz kabuğu yüksek derecede potasyum içeriyor. Dişinizdeki lekeleri çıkartmaya yönelik etkisi olabilir. Ama beyazlatmaya yönelik bir etkisi yok. Bir zararı olmadığı için denemenizde de mahsur yok. Eğer isterseniz yine haftada bir kere muzun kabuğuyla dişlerinizi ovuşturarak temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Yöntemleri (1)

Meyve kabuklarıyla diş temizleme alternatiflerinden bir tanesi de portakal veya mandalina. Yine araştırmalarım sonucunda gördüğüm kadarıyla portakal ve mandalinanın da içeriğinde sitrik asit olduğu için dişleri beyazlatabileceği söyleniyor. Gerçeği kanıtlanmamış ama herhangi bir zararı da olduğunu düşünmediğimden yine isterseniz haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Şimdi sıra geldi beyazlatıcı diş macunlarına. Bildiğim kadarıyla birçok diş beyazlatıcı macunların içerisinde de karbonat var. Fakat direkt dişe uygulanan karbonat kadar kesinlikle dişinize zarar vermeyecektir. Çünkü diş macunlarının içerisinde son derece ince tanecikli şekilde yer alıyor. Dolayısıyla korkmadan beyazlatıcı diş macunlarını dişlerinize uygulayabilirsiniz.

Dikkat: Bahsedilen yöntemleri uygulamadan önce mutlaka diş hekiminize başvurunuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri