Kirpiklere Fırça Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kirpiklere Fırça Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kirpiğiniz düzse, uzunsa, volume vermek istiyorsanız, kirpiğinizi uzun göstermek istiyorsanız fırçanın ucu nasıl olmalıdır? Bu yazımızda bunların cevabını arayacağız.

Hangi Kirpik Tipi Nasıl Maskara Kullanmalıdır?

En çok sorun yaşayan kirpik cinsi kısa ve düz kirpiklerdir. Kısa ve düz kirpiğe sahip olanlar ince ve daha çok kontrol sağlayabilecekleri bir fırça tercih etmelidirler. Ya da ince, sert başlıklı, kıvrık fırçalar tercih edebilirler. Çünkü bu tarz fırçalar kirpikleri çok daha rahat kavrayarak hem kıvrılmasını hem de daha uzun gözükmesini sağlayacaktır.

Kirpiklere Fırça Seçimi Nasıl Olmalıdır (1)
Büyük fırçaları tercih ederseniz eğer çok bulaşacaktır. Kısa kirpiklerde büyük fırçalarla zorlanabilirler. Bu fırçalarla kısa kirpikleri şekillendirmek, kavramak ve tutmak daha zor olacaktır.

Hem uzun hem volume’lü görüntü elde etmek için:
Bunun için klasik görünümlü fırçaları tercih edebilirsiniz. Daha eski, vazgeçilmeyen fırçalardır.

Kirpiklere Fırça Seçimi Nasıl Olmalıdır (2)
Daha normal kirpikler istiyorsanız yani daha normal kirpiklere sahipseniz ve kirpiklerinizle çok derdiniz yoksa kirpiklerinizin normal, kıvrık, şekilli gözükmesini istiyorsanız klasik fırçaları normal fırçalara tercih edebilirsiniz. Bunlarla daha rahat kirpiklerinizi şekillendiriyor olacaksınız.
Maskaraların fırçaları ne kadar sık ve ne kadar yoğunsa maskaranın içinden o kadar fazla ürün alacaktır. O kadar fazla ürün aldığınızda kirpiğe o kadar fazla volume verecektir. Fırçanız ne kadar seyrek ve ne kadar inceyse o da daha az ürün alarak kirpikleri daha çok ayıracak demek oluyor. Aslında böyle basit bir şekilde ayrım yapabilirsiniz.
Kirpiklerin her yerine çok rahat ulaşmak, her tarafını aynı şekilde ayırmak ve her tarafını aynı şekilde taramak için ince ve sert fırçalar kullanmalısınız. (Ör: Kısa ve düz kirpikler için önerilen fırça.) Kirpiklerinize rimel uyguladınız. Ancak topak topak oldu ve birbirine yapıştıysa o zaman ince ve sert fırçayla hafifçe dokunduğunuzda onları bile ayırabilirsiniz.

Kirpiklere Fırça Seçimi Nasıl Olmalıdır (4)
En dolgun görüntüyü yakalamak için daha büyük, en büyük fırçaları tercih etmelisiniz. Bu fırçalar kirpiklerinize daha fazla ürün taşıyarak kirpiklerinizi kabartarak hacimlendiriyor ve kıvırıyor. Hepsini bir arada yoğun bir şekilde yapıyor. Bu sayede kirpikleriniz çok yoğun, gür ve hacimli şekilde gözükecektir.

Kirpiklere Fırça Seçimi Nasıl Olmalıdır (3)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri