Kısa Saç İçin Modeller

Kısa Saç İçin Modeller

Kısa saçlar için modeller arıyorsanız ve kararsızsanız sizler için bir kaç kısa saç modelleri derledik. Kısa saç modellerine karar verirken kesinlikle önce size yakışacak bir kısa saç kesimi tercih etmelisiniz. Çene yapınıza, elmacık kemiklerinize, alın yapınıza uygun bir kısa saç kesimi tercih etmelisiniz. Bunun yanında saç tipinize de dikkat etmelisiniz. Kıvırcık saçların kesimi ile düz saçların kesimi farklı olmalıdır. Çünkü kıvırcık saçlar daha çok kabarır, düz saçlar kısa saç kesiminde daha hacimsiz daha zayıf bir görünüme dönüşür. Bu yüzden saç tipinizi yüz tipinize uygun şekilde, bir bütünlük yakalayabilecek şekilde kestirmelisiniz. Her kısa saç modeli her yüz tipine gitmediği için, kuaförünüze sizin saç tipinize ve yüz şeklinize göre bir kısa saç modeli kesmesini söylemelisiniz.

Kısa saçın bakımı genellikle daha kolaydır. Yalnız dü­zenli kesime daha çok ihtiyaç duyar. Kafanın şekline yakın bir stilde kesilebilir, çeşitli tarzlarda kat verilebilir. Kısa saç genellikle yüzün daha ince görünmesini sağlar.

kısa saçlar için modeller

İnce, düz saça kat verilmiş ve enseye yakın kesilmiştir. Saçın tepesindeki dip perma, ekstra bir hacim kazandırmıştır. Daha sonra saç, bir saç şekillendirme köpüğü kullanılarak parmak hareketleriyle kurutulmuştur.

ince, düz saç

Bu saç, ilgiyi gözlere çekecek şekilde İnce perçemler yaratılarak fönle kurutulmuştur.

< Doğal dalgalı saç hareketlendirilmiştir. Islak görünümlü bir jöle uygulanmıştır ve saç yumuşak dalgalar oluşturacak şekilde taranıp kurumaya bırakılmıştır.

Doğal dalgalan olan saç, tek boy dalgalar hâlinde kesilmiş ve kulak arkasına atılmıştır. Islak görünümlü jöle kullanılarak saça belirginlik verilmiş ve dalgalar vurgulanmıştır.

Kalın saç

Kalın saç, katlar hâlinde kesilmiş ve ensede bir miktar uzun bırakılmıştır. Saçlar kabartıldıktan sonra, saç şekillendirme fırçası kullanılarak fönle kurutulmuştur.

Farklı bir görüntü için saçlar kulaklara doğru aşağıya taranmıştır.

İnce saçlar, yumuşak katlar verilerek saç köpüğüyle şekillendirilmiştir. Diplerde hafif bir hareket yaratabilmek için daha sonra parmak hareketleriyle kurutulmuştur.

Kısa saç, bal sarısı

Kısa saç, bal sarısı tonlarla daha ilginç bir görünüm kazanmıştır. Şekillendirmek için fön ile kurutulmuş ve son olarak briyantin ile ayrımlar yaratılmıştır.

A Kısa, çocuksu bir saç her yapıya uygundur. Karışık görünüm, saça ayrı bir hava katar ve ince saçların daha kalın görünmesini sağlar.

çok kıvırcık ve ince telli

Çok kıvırcık ve ince telli saçlar, kafaya yakın olarak kesilmiş, daha sonra çok az miktarda briyantin kullanılarak belirginlik ve ayrım kazandırılmıştır.

A Son derece düz olan saçlar, kısa ve yüz hatlarına uygun bir biçimde kesilmiştir. Daha sonra fön ile kurutulmuş ve parlaklık veren saç spreyi ile şekillendirilmiştir.

Karışık katlar

Karışık katlar, bu kalın saç tipine belirsiz bir yapı kazandı­rır. Hacim kazandırmak için köpük ve şekillendirici fırça kullanılarak fönle kurutulmuştur.

A Bu kısa ve katlı görüntüyü oluşturmak için, dip kabartma işlemi uygulanmıştır. Köpük ekstra bir hareket kazandır­mış ve saçlar kabartılmak için alttan yukarı doğru fönle kurutulmuştur.

Orta yapılı saç

Orta yapılı saça, diplerden uca doğru köpük uygulanmış, daha sonra aşağıdan tepeye doğru fön ile kurutulmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica