Kışın Ne Tür El Bakım Kremleri Kullanılmalıyız?

Kışın Ne Tür El Bakım Kremleri Kullanılmalıyız?

Kış aylarında dikkat etmemiz gereken şey şu: Dışarıya çıktığımız zaman sürekli soğuğa maruz kalıyoruz. Nem farkına; evin ısısı ve nemi, dışarının ısısı ve nemi birbirinden farklı olduğu için çok yoğun hava değişimlerine maruz kalıyoruz. Aslında kış aylarında dikkat edilmesi gereken şey el kremini sürdükten sonra üstüne bir eldiven takmaktır. Kreminiz sizi belirli bir yere kadar koruyup kollayabilir. Üstünden de bir eldiven takarsanız sürmüş olduğunuz ürün sizi normal bir ortama girene kadar muhafaza edecektir. Akşamları oldukça nem besleyici özelliği olan, nemlendirme özelliği çok yüksek olan ürünler tercih ederseniz veya bu konuda çok sıkıntılı elleriniz varsa bir de eldiven takarsanız elleriniz yumuşacık olacaktır. Çizgilenmelere, kurumalara müsaade etmemiş olacaksınız.

Eller kişinin yaşını gösterir. Yaş alabilirsiniz ama ihtiyarlamak zorunda değilsiniz. Sürdüğünüz ürünün nemlendirici özelliğinin, besleyici özelliğinin yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Banyo sonrasında da mutlaka ellerinizi nemlendirmelisiniz. Çünkü banyoda su kaybına uğrayıp dehidrate olacaktır. Hazır gözenekler açıkken süreceğiniz ürün tamamen emilecektir.

Kışın Ne tür el bakım Kremleri Kullanılmalıyız2

Cilt Tipimize Uygun El Bakım Kremini Nasıl Seçebiliriz?

Kışın Ne tür el bakım Kremleri KullanılmalıyızEl kremi seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta alkol içermemesidir. Eğer cildimizde çok özel bir problem, çok ciddi kurumalar varsa sedef gibi rahatsızlıklar varsa besleyici özellikte ürünler kullanmakta fayda vardır. Hatta sedef hastalarının asla alkollü ürünler kullanmaması gerekir. Yoğun nemlendirici özelliği olan ürünler kullanmalıdır. Ürünü sürdükten sonra satın almadan önce test etme imkanları varsa emildiğinden emin olmaları gerekmektedir. Çünkü bazı ürünler sürüldüğünde yağlı gözükmelerine rağmen vücut tarafından emilemeyecek moleküllere sahiptirler.

Elleri yağlı olan kişiler çok rastlanan bir durum değildir. Bu yüzden alkollü el kremi çok rastlanan bir durum değildir. Varsa da dermatoloğu tarafından tavsiye edilmelidir. Alkollü el kremi kullanılmasını kimseye önermem. Besleyici özelliği olan, koruyucu madde, parfüm, esans, paraben içermeyen el bakım ürünleri tercih edilmelidir. Çünkü paraben eriten, tahriş ve kızarıklıklara neden olur. Ellerimizde bulunan ürünler zaten ellerimizi korumak için sürüldüğünden onlara parabenli ürünler sürmemek lazım. İçinde katkı maddesi olmayan ürünleri kullamayı özen göstermeliyiz. Son kullanma tarihi geçmiş bakım ürünlerinden uzak durmaya özen göstermeliyiz.

Kışın Ne Tür El Bakım Kremleri Kullanılmalıyız3

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri