Kötü Bronzluk Nasıl Kapatılır?

Kötü Bronzluk Nasıl Kapatılır?

Bu yazımda sizlere kötü bronzlaşmadan nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağım. Cildinizi nasıl aydınlatabilirsiniz ve denk hale nasıl getirebilirsiniz? Bu soruların cevaplarını arayacağız. İlk yapacağımız şey ten rengini aydınlatmak olacaktır. Burada sözünü etmek istediğim birkaç şey var.

Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak çok önemli, ne kadar önemli olduğunu anlatamam bile. Cildinizde ölü hücrelerden oluşan bir yüzey kalmadığına emin olmalısınız. Cildiniz temiz olmalı, nemli olmalıdır. Bronzlaşmaya girmeden en az bir hafta önce cildinizi buna hazırlamanız gerek.

İkinci olarak eğer cildinizde kızarıklıklar ya da renk bozulmaları varsa yüzünüzün rengine benzer bir fondöten seçmelisiniz. Ve vücudunuzu sprey ile bronzlaştırdığınızda buna benzer bir renk tercih etmelisiniz.

Kötü Bronzluk Nasıl Kapatılır (2)

Eğer ten renginiz denk değilse ve yer yer dalgalanmalar varsa bunun sebebi ürünün kendinden kaynaklanan dağıtım bozukluğu olabilir ya da pek çok farklı sebepte olabilir. Burada yapılacak olan şey cildinizi ölü derilerden arındırmanız ve cildinizi güzelce nemlendirmeniz. Daha sonrasında bu renk bozulmalarını önlemek için fondöten sürmeniz olacaktır. Ara sıra böyle şeyler yaşanabilir. Fondöteni güzelce dağıtın. Bunu yaparken fondöten fırçanızı kullanın.

Şimdi ölü hücreleri arındırma konusuna dönersek bunu yapmadan önce cildinizi ölü hücrelerden arındırın ve mümkün olduğunca çok deriyi dökerek rengi mümkün olduğunca denkleştirin. Bu kızarıkların ve renk bozulmalarının çoğunu elemine edecektir. Ve daha sonrasında yüzünüzün rengine en uygun bir fondöteni sürün. Ama tabii ki fondötenin etkisi çok uzun değil duş aldığınızda hemen geçecektir bu yüzden ölü hücreleri dökmek çok önemlidir.

Kötü Bronzluk Nasıl Kapatılır (1)

Diyelim ki dışarı çıkacaksınız ve dekolte bir bluz giydiniz ve boyun bölgeniz açıkta kalacak dekolte bölgenize ve boyun bölgenize fondöten sürmek çok uygun olacaktır. İşin sırrı her zamanki gibi iyice harmanlamak. Hiçbir çizgi ya da hat kalmadan cildinizi tamamen denk göstermek.

Yapabileceğiniz başka bir şey de son bir ipucu olarak üzerine biraz pudra sürmek. Normalde kullandığınızdan bir ya da iki ton açık bir pudra kullanın. Geniş bir fırça kullanırsanız bunu geniş alanlara uygulamanız daha kolay olacaktır.

Bazen kötü bronzlaşabilirsiniz. Ama bu görüntüyü engellemek için yapabileceğiniz şeyler de vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri