Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı yaşam hepimiz için çok çok önemlidir. Biz insanlar genellikle kaybettiğimiz zaman değerini biliriz ama kaybetmeden onun için pek bişey yapmayız. İş işten geçince ahlarız vahlarız ama neye fayda. Sağlımızı kaybetmeden kıymetini bilirsek çok daha iyi olmazmı. Onu korusak ona iyi baksak herzaman ihtiyacını karşılasak geçiştirmesek yaşımız ilerlediği zaman bize çok daha iyi geri dönüşleri olacaktır.

Sağlıklı bir yaşam için çok zengin olmaya spor salonların diyet yemeklerle zaman geçirmeye gerek yok. Sadece sağlıklık beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak gücümüz ve imkanımız yettiğince bişeyler yapmak gereklidir. Belediyelerin açtığı spor salonlarını kullanabilirsiniz sadece  herşeyi imkanımız yok durumumuz yok deyip geçiştirmek hiçte doğru değildir. Bir çok belediye okulların spor salonlarında spor hocaları eşliğinde düzenli egzersiz dersleri vermektedir. Mutlaka bu sizlerinde yakın çevresinde mevcuttur. Siz çalışan bir kişiysenzi sporu kendiniz gün içerisinde yarım saat yürüyerek kısa mesafelerde taksi minübüs kullanmadan giderek ve en önemlisi bol bol su tüketmek yeterli olacaktır. Günlük yemek listenizde mevsim meyvaları mutlaka olmalı ve günlük uzmanların önerdiği miktarda su içmelisiniz. Taze sebze ve meyvelerden vazgeçmeyin bolca tüketin bu sizin sağlınız için çok önemlidir.

sağlıklı olmak, su tüketimi

Zararlı olan herşeyden uzak durun içki ve sigara gibi. Yaz aylarında denizde yüzerek mümkünse kışında havuzda yüzerek çok faydalı bir spor yapmış olursunuz ve yaşlandığınız zaman hemen çökmezsiniz dah adiri ve canlı olursunuz. Unutmayın siz kendinizi korursunuz başka bir insan gelip size yapacaklarınızı anlatmaz kendinize ve sağlığınıza çok dikkat edin sağlıklı yaşamlarınız olsun. Banyo yaptıktan sonra ılık olan duşunuzu soğuk tarafa getirip bir kaç saniye bile olsa o soğuk suyu şok gibi vucudunuza verin ilk başlarda bir kaç saniye zamanla uzar bunun vakti sağlığınız ve vucudunuzun sarkmaması için çok önemli noktalardır bunlar. Bitkisel olan doğal olan şeyleri mutlaka yaşamınızda kullanın unutmayınki doğadan zarar gelmez. Cildnize sirke dökün banyo suyunuza ekleyin ve kendinize dökün buda cildin daha diri görünmesini sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri