Selülit İle Savaş

Selülit İle Savaş

Kadınların baş düşmanı ve bir türlü yenmeyi başaramadığı en büyük sorunlardan bir taneside selülitlerdir. Selülitler en çok kalça, göbek ve kollarda görülmektedir. Özellikle yaz günleri o portakal kabuğunu andıran şeklindeki bölgeler daha çok dikkat çeker ve insanın kendisini çok çirkinmiş gibi hissetmesine neden olur. Fakat şu güne kadar bilimsel olarak bir yiyeceğin yada bir içeceğin selüliti yok ettiği ispatlanmamıştır. Selülitler yok olmaz sadece onların o çirkin görüntüsünü en aza indirgeyebiliriz. Böylelikle gözle görülmez hale getirebiliriz. Selülitler üzerinde en etkili içecek olarak su gösterilir. Su için; selülitlerin baş düşmanı da diyebiliriz. Su vücudun dolaşım sistemini kolaylaştırdığı için gereklidir.

Bu yüzden bol bol su içiniz. Ancak suyu asla soğuk içmeyiniz. Su mutlaka ılık olmalıdır. İçiliecek olan su miktarida kişiden kişiye göre değişmektedir içindeki Su miktasrı; boya, kiloya, yaşa, gün içinde harcadığın enerji miktarına… ve benzeri gibi etkenlere bağlıdır. Ortalama bir miktar belirtmek gerekirse 2 yada 2,5 su bardağı yeterli görülmektedir. Bir başka içebiliceğimiz sıvı ise yeşil çaydır. Yeşil çay, metabolizmanın çalışma hızını artırdığı için yağ yakınımını hızlandırır ve selülitlerden daha çabuk kurtulmaya yardımcı olur. Alkon kullanımı selülitin oluşumuna destek sağlar. Çünkü alkol vücütta yağ olarak depolanır. Bu yüzden alkol kullanım miktarı ve sıklığı çok önemlidir. Tercih edilen miktar haftada bir kadehtir ve tercih edilen alkollü içki şaraptır.

Selilüt savaşı, selülit kremi
Şarap en hafif ve en masum alkollü içecek diyebiliriz.Ayrıca şarabın antioksidan etkiside olduğu için sağlıklıdır da denebilir. Eskiden kafeininde selülit oluşumunu tetiklediği bilinirdi. Yapılan araştırmalar sonucu kafeinin selülitler üzerinde ne olumlu nede olumsuz bir etkisinin olmadığı ispatlanmıştır. Bu yüzden gerektiği kadar kafein alınmasının vücuda hiçbir zararı yoktur. Aynı zamanda yediğimiz besinlerde önemlidir. Aşırı tuzdan uzak durunuz. Genel sağlığınız içinde fazla tuz kullanımından kaçınılmalıdır. Spor da en etkili etmen diyebiliriz. Bazı hareketleri yapmak size çok zor geliyorsa 1 saat yapıcağınız yürüyüş size yetecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri