Cildinize Mucize Güzellik: Limon

Cildinize Mucize Güzellik: Limon

Cildinize Mucize Güzellik

Hepimizin mutfağından eksik etmediği bir besindir limon. Salataların baş tacı olan limonun faydaları saymakla bitmiyor. Cilt için bir çok faydası olan limon cilde parlaklık ve canlılık veriyor. Ayrıca cildi aydınlatıyor. Sabah yüzünüzü yıkadığınız suya dört beş damla limon damlatmanız yeterli olacaktır. Limon suyunu karbonatla karıştırıp dişlerinizi fırçalarsanız dişlerinizi beyazlatır. Limon suyu siyah noktalarınızı yok etmenize de yardımcı olur.

Limon suyunun yağı emici etksi olduğundan birkaç damla limon suyunu pamuğa damlatıp cildinizdeki siyah noktalı bölgeleri uygulamanız siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Limon suyu saç rengini açma konusunda da size yardımcı olacaktır. Özellikle saç spreyinizle beraber uyguladığınızda harika doğal gölgelere sahip olmanız mümkün. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta saç diplerine uygulamamanızdır. Çünkü limon saç spreyiyle birleşince saçınızın dökülmesine neden olabilir. Limonun tırnakları güçlendirici etkisi de vardır.

Devamlı oje sürmek ve aseton kullanmak tırnaklarınızı yıpratabilir. Bir miktar zeytinyağı ile birkaç damla limon suyunu karıştırıp tırnaklarınıza sürerseniz tırnaklarınızı güçlendirmiş olursunuz. Bu karışımı yatmadan önce sürüp tırnaklarınız dinlendirmeniz daha kısa sürede sonuç almanızı sağl+ayacaktır. Saç deriniz içinde limonla mucize yaratbilirsiniz. Bunun için bal, hindistan cevizi, zeytin yağı ve limon suyunu karıştırıp saç diplerinize sürün ve bir müddet bekledikten sonra durulayın. Daha parlak ve daha yumuşak saçlara saihp olduğunuzu göreceksiniz. Bunların dışında limonun sağlık açısından da faydaları saymakla bitmez. Kanı temizleme özelliği olan limon aynı zamanda kalp çarpıntısını da giderir.

Yağlı ağır yemekler üzerine içilen limon suyu bu yağların eritilmesinde etkilidir. Limon suyuyla yapacağınız gargara sayesinde hem ağzınızdaki yaralardan kurtulmuş hem de dişlerinizi temizlemiş olursunuz. Mide bulantısını gideren limon aynı zamanda karaciğeri temizler. Limon kabuğu evinizde böcek oluşumunu engeller. Ayrıca limonun kabuğunu tütsü gibi yakarsanız evinizdeki kötü kokuları gidererek evinize ferah bir hava yaratır. Ciltteki lekeleri gideren limon suyu şikinliği giderir ve hazmı kolaylaştırır. Gıda zehirlenmelerinde de etkilidir. Gıda zehirlenmesi yaşayan bir kişiye limon yedirilirse zehirlenmenin etkisi ortadan kalkacaktır. Özellikle kadınlarda sık rastlanan idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri