Makyajda Beyaz Göz Kaleminin Kullanımı

Makyajda Beyaz Göz Kaleminin Kullanımı

Bugün size beyaz kalem nasıl nerelerde kullanılır, pratik olarak beyaz kaleminizi nasıl değerlendirebilirsiniz onu anlatacağım. Makyajınızı yaparken bu püf noktalara oldukça ihtiyaç duyacaksınız. Bu anlatacaklarımı beyaz kalemle ya da farla yapabilirsiniz. Ama ben burada kalemle anlatmayı tercih ettim. Seçim size kalmış. Şimdi beyaz kalemle 10 hileye geçelim.

1-) Önce dudaklarınızın üzerine normalde parlak, highlighterla veya açık renk concealerla yaptığınız gölgeyi yapabilirsiniz. Beyaz kalem oldukça güzel duracaktır. Çok belli olmasını istemiyorsanız parmağınızla dağıtabilirsiniz. Fondötenin de altına uygularsanız beyaz kalem olduğu için kendini belli edecektir. Dudağınızın çerçevesini parlak bir göz kalemiyle çerçeveleyebilirsiniz. Dudaklarınızın çok dolgun gözükmesini istiyorsanız etrafını çerçeveleyebilirsiniz. Dudak üstü çizgilerinize de aydınlık vermek için aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

2-) Eğer dudaklarınızı dolgunlaştırmak için alta beyaz kalem sürdüyseniz üzerine rujunuzu sürdüğünüzde zaten kenarlardan o aydınlık kendini belli edecektir. Aynı zamanda rujunuzu sürdükten sonra beyaz kalemle etrafını çerçeveleyebilirsiniz. Çerçeveledikten sonra fırçayla güzelce dağıtın.

Makyajda Beyaz Göz Kaleminin Kullanımı

3-) Tam dudaklarınızın ortasına beyaz kalemi sürün. Bunu da dudaklarınızı daha dolgun göstermek için yapabilirsiniz. Rujunuzun üzerine beyaz kalemi sürdüğünüzde elinizle etrafına doğru yaydığınızda ombre etkisi de verebilirsiniz. Üzerine parlatıcınızı sürdüğünüzde alttaki beyazlık dudaklarınızı çok daha dolgun gösterecektir.

4-) Beyaz kalemi burnunuzun ucuna uygulayarak daha kalkık gösterebilirsiniz. Bunu da tabii ki güzelce dağıtmayı unutmayın. Burun kemiğinizin üzerinde kemer yoksa aydınlık vermek için oraya kalem sürebilirsiniz.

5-) Gözleriniz eğer birbirine yakınsa onları ayırmak için kaş aralarınıza beyaz kalem uygulayabilirsiniz. Bunu fondötenin altına veya üzerine yapabilirsiniz. Eğer cildiniz çok kuruysa bu bölgede pütür pütür durabilir.

Makyajda Beyaz Göz Kaleminin Kullanımı (2)

6-) Kaşlarınızın altına uygulayabilirsiniz. Kaşlarınızı ve kaş kemiklerinizi olduğundan daha yüksek ve kalkık gösterecektir. Kaşlarınızı çerçevelemek, kontürlemek ve keskinleştirmek için kullanılabilir. Altına veya üstüne istediğiniz yere uygulayabilirsiniz. Fırçayla güzelce dağıtmayı unutmayın.

7-) Gözlerinizin iç köşelerine sürdüğünüz zaman trend olan göz aydınlatmasını yaşatırsınız. Ferah, aydınlık ve gözlerinizi daha büyük göstermiş olursunuz. Daha da aydınlık göstermek için göz kapağınızın birazcık daha geniş bölgesine yayabilirsiniz. Bunların dışında gözlerinizi aydınlık göstermek için burun kenarınıza ve kaşların başlangıç yerine sürebilirsiniz. Bu da yine gözlerinizi birbirinden ayrı gösterir. Aynı zamanda gözün içerisindeki mor bölgeyi de birazcık olsun aydınlatacaktır.

Makyajda Beyaz Göz Kaleminin Kullanımı (3)

8 -)  Göz kapağınızın tam ortasına sürerek yine gözlerinizi daha büyük ve daha yuvarlak gösterebilirsiniz. Tek başına uygulandığında da gözünüzü daha parlak ve canlı gösterecektir. Üzerine herhangi bir renk far sürdüğünüzde alttan metalik bir etki yaratacaktır. Aynı zamanda farınızın üzerine direkt olarak uygulayabilirsiniz. Böylelikle farınıza daha fazla metalik etki vermiş olursunuz.

Makyajda Beyaz Göz Kaleminin Kullanımı (1)

9-) Göz içerisindeki kızarıklığı almak ve gözlerinizi daha büyük göstermek için gözlerinizin içerisine sürebilirsiniz. Göz kapağınızın iç kısmına doğru sürerseniz gözleriniz olduğundan büyük gözükecektir.

Eyeliner bitiş çizginizin oraya veya eyeliner sürmediyseniz farınızın bitiş çizgisine kalem sürerseniz farınızın veya eyelinerınızın çok daha keskin gözükmesini sağlayabilirsiniz.

10-) Yüzünüzde istenmeyen çukurluklar, çizgiler, bunları yükseltmek için fondötenin altına uygulayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri