Makyajla Gözleri Ön Plana Çıkarma

Makyajla Gözleri Ön Plana Çıkarma

Herkes göz rengini nasıl öne çıkartabileceğini merak ediyor. İşte size bunu yapmak için birkaç yol. İlk olarak bakacağımız şey elbette renk çemberi. Bu sayede göz renginize tamamlayıcı renkleri bulacaksınız.

Gözleriniz eğer maviyse renk çemberinde mavinin karşısında turuncu var. Elbette gözlerinizin her yerini turuncu yapacak değilsiniz. Bunun yerine doğal görünecek bazı tekniklerle bunu yüzünüze uygulamanız mümkün. İçinde turuncu alt tonları olan renkler kullanabilirsiniz. Yani bronz tonları, belki kahve renkleri, şeftali tonları olabilir. Bu üç renkte sıcak tonlarda ve gözlerinizi tamamlayacak ve daha vurgulu olmasını sağlayacak. Karar vermeniz gereken şeylerden biri de sıcak tonlarda mı yoksa soğuk tonlarda mı makyaj istediğiniz. Bunu belirlemenin en güzel yolu ise;

Güzel yanar mısınız? Güneşe çıktığınız anda bronz bir tene kavuşur musunuz? Ve altın tonları size yakışıyor mu?

Eğer böyleyse sıcak tonları tercih edin.

Makyajla Gözleri Ön Plana Çıkarma (1)

Eğer güneşe çıktığınızda kızarıyorsanız ve gümüş tonları size daha çok yakışıyorsa soğuk tonları tercih edin.  Tabii bu bir zorunluluk değil. Makyajın mutlak kuralları yoktur. Siz kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız öyle yapın.

Ama göz makyajı yaparken her şeyi aynı tonda tutmaya özen göstermenizi tavsiye ederim. Soğuk tonlarla sıcak tonları karşılaştırınca biraz dağınık olabiliyor.

Yeşil ya da ela gözlere uygun renklere gelecek olursak; yeşilin renk çemberinde karşılığı kırmızıdır. Yani kırmızı alt tonunu içeren renkler kullanabilirsiniz. Tabii ki kırmızı kalemi tümüyle gözünüze sürmeyin. Ama dediğim gibi alt tonları kırmızı olan şeyler kullanın. Kırmızı alt tonu olan morlar kullanabilirsiniz. Yeşil ela gözlerde harika duracaktır. Anında öne çıkmasını sağlar. Morun dışında yine kırmızı alt tonu olan maviler de çok güzel duracaktır.

Makyajla Gözleri Ön Plana Çıkarma (2)

İş kahverengi gözlere geldiğinde ise; kahverengi gözlüler burada en şanslı grup oluyor. Çünkü her renkle uyum sağlayacak harika bir nötr renk.

Gözleriniz açık renkli ise iç kenarlarına aydınlatıcı da uygulayabilirsiniz.

Koyu renkli gözleriniz varsa buna gerek olmayabilir. Hatta gözlerinizi daha kapalı da gösterebilir.

İşte benim size göz renginizi daha ön plana çıkarmak için ipuçlarım.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri