Omre Dudaklar

Omre Dudaklar

2014’ün en çok konuşulan trendlerinden biri ombre. Makyaj da, giysiler de, saçlarlar da hep geçişli renkler görüyoruz.  Ombre her yerde. Şimdi ombre trendini dudaklara taşıma vakti!

Yöntem 1:

Ruj sürmeye başlamadan önce dudaklara fondöten ve pudra uyguluyoruz. Bu yöntem sayesinde kalıcılık artacak, dudaklar rujun rengini daha fazla yansıtacak hem de ombre geçişlerinin daha güzel olmasını sağlayacaktır. Ombre için öncelikle dudağın üst kısmını kırmızı renkle belirginleştiriyoruz. Devamında ise üst dudağın geri kalan kısmını pembe renkle dolduruyoruz. Dudağın alt kısmını ise mercan rengiyle birleştiriyoruz. Son olarak alt dudağın geri kalanını yine pembeyle dolduruyoruz. Bir dudak fırçası yardımıyla renkleri birbirine karıştırıyoruz.

Ombre Dudaklar

Yöntem 2:

Yumuşak bir fırçayla istediğiniz renkte dudaklarınıza rujunuzu sürün. (Dudaklarınızın kenarlarını dağıtmak istiyorsanız yumuşak fırça tercih edin.) Ruj sürme işleminiz bittikten sonra kalemle dudağınız çerçeveleyin. Kalemle çok keskin ve sert geçişler yapmalısınız. Bu yüzden parmağınızla kaleminizin ucunu yumuşatın. Dudağınızın merkezinden başlayarak çerçevenizi tamamlayın. Ruj fırçanızla kaleminizi karıştırın.

Ombre Dudaklar (2)

Yöntem 3:

Bu benim en çok sevdiğim ve ombre uygulamasını gerçekten yansıttığını düşündüğüm bir yöntem. O yüzden sona bıraktım 🙂

Ten renginize yakın bir tonda dudak kalemini elinize alın ve dudaklarınızı bununla doldurun. Yani öncelikle çerçevenizi çizin. Elde etmek istediğiniz sonuca göre dudak çizgisine kadar uygulayın. Uygularken kalemi açılı olarak tutun.

Bir sonraki adım için temiz bir dudak fırçası alın. Dudak kalemini dudağınızın içine doğru tamamlayın.

Ombre Dudaklar (4)

Üçüncü adım olarak; fırçanıza dudağınızdan ve dudak kaleminizin renginden biraz daha açık, nötr tonlarda bir ruj sürün. Yapmanız gereken bunu sadece dudağınızın ortasına yaymak.

Son adım olarak, kullandığınız ruj ile aynı türden daha açık bir gloss alın ve tam ortaya uygulayın. Bu size hoş, 3 boyutlu, şekillendirilmiş dudak görüntüsü verecek. Çok kolay, çok basit, zahmetsiz.

Ombre makyajınız böylelikle hazır hale geldi. Bu üç yöntemden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Ombre Dudaklar (1)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri