Peeling Çeşitleri

Peeling Çeşitleri

Kimyasal peeling uygulamasına karar verdikten sonra öncelikle evde yapılması gereken bazı uygulamalar vardır daha sonrasında kişinin tedavisine başlanır.
Bu uygulamalar A-vitamini içilmeli ve yüz temizleyici kremleri kullanmaları gerekir.
Bunlar yapıldıktan sonra peeling ilk seansı başlanabilir.
Kimyasal peeling öncesi özel losyonlar ile cilt iyice temizlenmesi gerekir.
Herhangi bir jel veya kremler kullanmayınız. Yüzünüzün bazı alanlarında hassas bölgeler bulunmaktadır, o bölgelere vazelin kullanılması gerekiyor peeling’den zarar görmemesi için.
Burun çevresi, göz kenarlarına bu vazelini uygulayın.

Peeling Yapmak, Doğal Peeling

İlk etap’da alından başlayarak her yere eşit miktarda kullanın. Peeling uygulamalarında da kendi içlerinde belli dozlar ve petler kullanılıyor, bu petler kimyasal peeling’den çok daha iyi sonuç alabilmesine yardımcı olmaktadır.
Eğer kişinin çizgi problemi varsa antioksidan petleri leke veya akne problemleri varsa bunlar içinde ayrı petler uygulanmaktadır. Petin içerisinde glikolik asit bulunmaktadır, cildinizi ikiye ayırarak pedi uygulayabilirsiniz.

Kimyasal peeling türleri genelde solisyonlar şeklindedir. Çizgiler, akne, leke ve siyah nokta tedavilerinde lazerlerden ve kristalli soyma işlemlerinden de yararlanabilirsiniz.
Peelin işlemi bittikten sonra ilk üç gün süzü yalnız suyla yıkamanız gerekiyor, herhangi bir jel veya krem kullanılmaması gerekiyor.

Peeling Uygulaması, Peeling Sonuçları

Cildi besleyici nemlendiriciler ve güneş koruyucu kullanılması kullanılması gerek. Peeling sonrası cildinizde kızarıklıklar oluşabilir bunlar cildin hassasiyetine göre değişir. Eğer cilt çok hassassa 1 hafta değilse 3 gün olmak üzere değişir.

Evde Kolay Peeling Tarifi:
Öncelikle bir limonu alıp suyunu sıkın ve içerisine kahve demi ekleyip karıştırın ve vucudunuza uygulayın. Hafif bastırarak yapmanız gereklidir. Çok hassas bir yapınız varsa bastırmadan daha uzun süre uygulayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri