Röfleden yıpranmış saçlar için saç bakımı

Son bir kaç yıldır uzun düz saç modasına sarı rengin her tonu, kızıl rengin he tonu kullanmak üzere atılan röfleler, çok güzel saçlara sahip olmamızı sağlarken, röfle sonrasında yıpranmasına da sebep oluyor.
Şimdi sizlere röfle sonrası yıpranan saçlarıma yaptığım ve olumlu sonuçlar aldığım saç bakımımı anlatmak istiyorum.
Koyu kestane rengi ile ayda bir defa boyadığım, belime kadar uzun saçlarıma kül renginde çok da yoğun olmamak üzere röfle attırdım. Röfle sonrasında saçlarım renginde, yapısında hiç bir sorun olmamasına rağmen aradan geçen 1 ay sonrasında saçlarım özellikle uçlarından 3-4 parmak kısmının yıprandığını fark etmeme rağmen, röflenin renginden vaz geçtiğim için kül rengi röflenin üzerine kızıl renk röfle attırdım ve sonuç 1 hafta sonra uçlarından yukarıya doğru tam 1 karış iki röflenin kısa aralıklarla üst üste atılması sonucu yıpranmış saçlar oldu. Asla taranmayan, fön tutmayan, maşa tutmayan, yanık görünümlü röfleli saçlarımla baş başa kaldım. Kestirmediğim sürece saç uçlarındaki 1 karışlık yıpranmış olan bölüm dahada yukarıya ulaşarak yakında saçımın tamamı yanmış, yıpranmış bir hal alacaktı. Ancak saçlarımı kestirmeye de kıyamadığım için, kısa sürede etkili, onarıcı saç bakım ürünleri, saç bakım maskeleri, saç bakım yağlarını araştırmaya başladım. Sonuç olarak şimdi anlatacağım karışımı hazırlamaya karar verdim.

Sac bakim
Güvendiğim bir kuaförüme gittim ve ampul şeklinde olan saç serumlarından aldım bir kutu 20 kusur TL bir fiyata bulabiliyorsunuz. Ardından aktardan jojoba yağı, limon kabuğu yağı, ozon yağı aldım ve evime geldim. Çukur bir kasenin içine eşit oranlarda jojoba yağından, limon kabuğu yağından, ozon yağından koydum ve üzerine 3 tane ampul kırdım. Ben oranları bol bol kullandım zira saçım uzun ve yıpranan kısım fazlaydı. Ardından bu karışımı ellerimle karıştırdım ve normalde saç bakım yağları saç dibinden uçlarına sürülmesi gerekirken ve saç uçlarından 1 karışlık kısım çok yıprandığı için saç bakım yağının bu bölgelere bol sürülmesini istedim ve saç diplerimden başlayarak bütün saçımı, saç diplerimi bu karışımı uyguladım.
Ardından banyo çıkısında kullanılan havlu şeklideki boneyi başıma geçirerek yağların uçmasını veya etrafa bulaşmasını engelledim. Bu havlu bonelere büyük marketlerde 2-3 TL ye satılıyor. Bu şekilde yattım ve sabah kalktığımda saç bakım yağı bütün saç tellerime işlemişti ve hemen 3 defa şampuan ve ardından kolay taranması için 1 defa saç bakım kremi kullanarak saçlarımı yıkadım.
Sonuç, gayet kolay taranan hiç dolaşmayan saçlar. Saçlarımı taradıktan sonra fön çektim ve bakım öncesi asla fön tutmayan saçlarımın uçları ipek gibi, yumuşacık olması sayesinde gayet güzel ve gayet kolay şekilde fön tuttu.
Bu saç bakımını haftada 1 yada 2 defa uygulayarak saçlarımı hiç kestirmek zorunda kalmadan iki kez röfle yaptırmanın saçlarıma verdiği zarardan kurtulmayı ümit ediyoruz. Zira sadece bir defa uygulamama rağmen, sert, kırık, çatal çatal olmuş, yıpranmış saçlarım gayet yumuşak ve onarılmış bir görüntüye kavuştu.
Sizlerde aynı durumda iseniz saçlarınızı kestirmeden önce bu yöntemle kurtarmayı denebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Senem A. dedi ki:

  Saç onarımı için şampuanınıza e vitamini olarak Evin ampul eklemelisiniz. Eski adı Evigen Ampul, artık eczanelerde Evin Ampul olarak satılmaya başlanmış.

 2. Röfleden yıpranmış saçlar için saç bakımı dedi ki:

  Ben de röfleli saçlarımla dertliyim. Denemediğim kalmadı. Bazan fayda gördüğüm ürünler de oldu. Fakat tam bir memnniyetim olamadı. En son Likid Keratin Botoks yaptım. Röfleden oluşan yıpranmalar düzeldi. Çok şükür bu ürünü internette buldum. Saçlarım düzeldi. Bir daha saçlarım yıpranırsa tereddüt etmeden yine alırım.

 3. Ebrugül dedi ki:

  Keratinden başka saç onarma iş bir hayal bence, hepsi günlük bakım olur. ertesi gün yıkanınca akar gider. Fakat siz gerçek Katkısız Keratin yüklerseniz bir gecede sabahleyin bir mucize yaşar eskı yıpranan saçlarınızdan eser kalmaz, emin olun, benn denedim çok çok memnunum. Hele röfleye saçın yapısı dayanmaz. mutlaka röfle öncesi ve sonrası bir kat yüklerim.

 4. Şule H. dedi ki:

  Canım anlatımınız çok doğal geldi bana, hoşuma gitti, çok teşekkürle. Yalnız ben de size bir tecrübemi aktarayım. Sizin tarifiniz saça her zaman uygulanıp fayda veren güzel bir tarif olmasına rağmen, bakımı süreklilik ister, ben buna bir çare olarak veya ek olarak likid keratin serum ile önce saçıma keratin yüklüyorum, ılık suyla duruluyorum, sonra sizin bu bakımı da üzerine maske olarak yapıyorum, inanılmaz güzel oluyor, saçlarım resmen yeniden doğdu diyebilirim.

Yorum Yaz