Yazın Bakımlı Görünmek İçin Ne Yapmalıyız?

Yazın Bakımlı Görünmek İçin Ne Yapmalıyız?

Yazın bakımlı görünmek için neler gerekiyor bunlardan birkaç tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle kişisel bakımınıza özen göstermeniz gerekiyor. Tüylerinizi mutlaka almayı unutmayın. Çünkü güneş her şekilde tüyleri, bütün detayları çok çok gözler önüne serecektir. O yüzden de evin içerisindeki loş ışıklardan dolayı size gözükmüyor gelse de dışarıda çok belli olacaktır. Yüz bölgenizi aldıktan sonra mutlaka güneş koruyucusu kullanın. Ağda sonrasında cildiniz hassaslaştığı için güneş sonrasında ciltte lekelenme yapabilir.

Eğer tüylerinizi almaktan hoşlanmıyorsanız papatya suyu, oksijenli suyu sürüp güneşe çıkabilirsiniz. Bunlar tüylerinizi sarartacaktır veya tüy sarartıcı kullanabilirsiniz.

Sabah ve akşam mutlaka duş alın. En kötü ihtimalle sabah duş alın. Duştan sonra iyice kurulanın. Deodorantınızı ya da roll on’unuzu sürmeden önce koltuk altlarınızı iyice kuruladığınıza emin olun. Çünkü hafif nemli kaldığında deodorantınızın etkisi gidebilir. Deodorantınızı ya da roll on’unuzu kuruladığınız koltuk altınıza sürün. Eğer deodorant ya da roll on tek başına etkili olmuyorsa önce roll on’u sürün. Biraz kurumasını bekleyip daha sonrasında deodorantı sürün. Eğer tüm vücudunuzun güzel kokmasını istiyorsanız yine bütün vücudunuza da deodorantı sürebilirsiniz.

Yazın Bakımlı Görünmek İçin Ne Yapmalıyız (1)

Banyodan sonra nemi vücudunuza hapsetmek için nemlendirici kullanın. Kışın zaten cildimiz oldukça kuruyor. Yazında eğer bronzlaşıyorsanız güneşten koruyor. Cildinizin kendini yenilemesi için de, sağlıklı, genç, güzel gözükmek için, kendinizi güzel hissedip, güzel kokmak için kokulu kremler kullanabilirsiniz.

Yazın Bakımlı Görünmek İçin Ne Yapmalıyız (4)

Asla dar kıyafetler giymeyin. Dar tişörtler çok daha kötü kokmanıza sebep olacak. O yüzden askılı veya koltuk altları bol tişörtler giyebilirsiniz. Bir tişörtü asla bir günden fazla giymeyin.

Yazın en güzel duran şeylerden bir tanesi renkli kalem. Özelliklede canlı maviler. Deniz, havuz kenarında muhteşem duracaktır. Bronz tende çok güzel duran bir renktir. Hem açık renklerde hem koyu renklerde canlı bütün renkleri ve özellikle bronz bütün renkleri yazın kullanabilirsiniz.

Yazın Bakımlı Görünmek İçin Ne Yapmalıyız (2)

Yazın normal bronzer yerine içerisinde ışıltılar olan brozerları tercih edebilirsiniz. Bunların birçok çeşidi var. Daha pembeye yakın kırmızıya yakın olanları var. İstediğiniz rengi tercih edip allık gibi yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Yazın Bakımlı Görünmek İçin Ne Yapmalıyız (3)

Allık uygulayacaksanız yine ışıltılı allıkları tercih edin. Krem veya pudra olanların hepsinin ışıltıları cildinizde çok daha güzel duracaktır.

Yazın Bakımlı Görünmek İçin Ne Yapmalıyız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri