Yüz Tiplerine Göre Kontur ve Aydınlatma

Yüz Tiplerine Göre Kontur ve Aydınlatma

Yüz tiplerine göre kontur ve aydınlatma nasıl yapılır sorusunun cevabını bu yazımda bulabilirsiniz.

Eğer yüzünüz ovalse hiçbir şekilde kontur uygulamanıza gerek yoktur. Yüzünüzün tipini nasıl algılayabilirsiniz diye merak ediyorsanız yüz tiplerine göre allık nasıl sürülür? Konu başlıklı yazımızı okumalısınız.

Üçgen yüzünüz var ama alnınız geniş ise; alnınızın dışına, alnınızı daraltmak için en ideal yüz tipi olan ovale yakın kontur yapmaya çalışmalısınız. Alnınız darsa eğer yüzünüz de üçgen geliyorsa alnınıza kontur yapmayın. Her kontur herkes için uygun değildir. Çeneniz darsa çene kısmına kontur uygulamayınız.

Uzun yüzler için kontur nasıl yapılır? Uzun yüzleri orantılamak için yüzü kısaltmak gerekiyor. Bunun için alnın ortasına ve kenarlarına sürmeyin. Çünkü orantılı bir şekilde kontur sürerseniz eğer yine uzun ama dar bir yüzünüz olacaktır. O yüzden alnınızın ortasına ve dışına uygulama yapmalısınız. Eğer yüzünüz uzun ve genişse kulakla kaş arasında kalan yerlere diklemesine kontur sürebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin altına dik açıyla kontur sürmelisiniz. Yüzünüz genişse çene bölgenize de üçgen bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Yüz Tiplerine Göre Kontur ve Aydınlatma

Eğer çeneniz uzunsa kesinlikle o bölgeye aydınlatma uygulamayın. Çeneniz kısaysa eğer dudak ve çene aranıza daha aydınlık bir renkte ürün kullanırsanız çeneniz uzun gözükecektir.

Yüzünüz kareyse alnın dışına C şeklinde kontur sürüp o bölgeyi yumuşatmalısınız. Çene kemiklerinizin olduğu yerlere komple kontur uygulaması yapmalısınız. Bu şekilde onları da yok edeceksiniz. Yüzünüzü ovale yakınlaştırmaya çalışmalısınız. Çenenizi üçgen şekilde aydınlatın. Normal aydınlatma tekniklerini (gözlerinizin altına, alnınıza, dudaklarınızın üzerine) uygulayabilirsiniz.

Yuvarlak yüzlüler içinse elmacık kemiğinizin o bölgeye boydan boya kontur sürmelisiniz. Bu şekilde yüzünüzü incelteceksiniz. Alnın dışına C şeklinde kontur sürüp o bölgeyi yumuşatmalısınız. Eğer yüzünüz çok genişse çenenizin alt kısmına kontur uygulamalısınız. Suratınız iriyse bu kısma geniş açılarla uygulama yapabilirsiniz.

Yüz Tiplerine Göre Kontur ve Aydınlatma (1)

Yüzünüz ovalse eğer hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Sadece elmacık kemiklerini belirginleştirmek için elmacık kemiklerinizin altına kontur sürebilirsiniz. Alnınız darsa asla kontur uygulaması yapmayın. Alnınız dar ama yüzünüzün yapısından dolayı kenarları genişse o zaman kenarlara sürüp daraltabilirsiniz. Kontur ve aydınlatmanın zaten mantığı budur. Ama alnınız çok dar ve sizi rahatsız ediyorsa o zaman alnınızın bütün boydan boya her tarafına açık renk sürmelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri